Yeni Chrome güncellemesi büyük yenilikler getiriyor!

Güvenlik Kontrolü, Chrome’un güncellemeleri ve güvenliği ihlal edilmiş şifreleri kontrol eden ve Güvenli Tarama’nın açık olup olmadığını görüntüleyen güvenlik merkezidir. Tarayıcının en son sürümüyle Güvenlik Kontrolü daha proaktif hale gelecek ve arka planda otomatik olarak çalışacak.

Güvenlik Kontrolü ayrıca, bir süredir ziyaret etmediğiniz sitelerin konum, mikrofon veya kamera gibi şeylere erişim izinlerini de artık iptal edebiliyor. Ayrıca, nadiren etkileşime girdiğiniz siteler size spam gönderdiğinde bildirimleri vurgulayarak bunları kapatmanızı önerecek.

2022’de tanıtılan ve bu yılın başında herkesin kullanımına sunulan Bellek Tasarrufu modu, kullanmadığınız açık sekmelerdeki belleği boşaltıyor. Bellek Tasarrufu modundayken bir sekmenin üzerine geldiğinizde araç, etkin sekmenin kullanımı hakkında daha fazla ayrıntı gösterecek. Bu, onu devre dışı bırakarak potansiyel olarak ne kadar bellek tasarrufu yapabileceğinizi görmenizi sağlayacak.

Yeni Chrome güncellemesi büyük yenilikler getiriyor!

 Google, Bellek Tasarrufu’nun her zaman etkin kalmasını istediğiniz siteleri belirtmenin artık daha kolay olduğunu söylüyor. Güncellemeyi yükledikten sonra Chrome’un ayarlarından Performans kısmından yeni seçeneklere göz atabilirsiniz.

Son olarak Chrome yakında sekme gruplarını kaydetmenize izin verecek. Örneğin, 25 açık sekmeli bir projeniz olduğunu ancak bir adım atmanız veya başka bir şey üzerinde çalışmanız gerektiğini varsayalım. Kaydedilen sekme grupları, onlara uygun bir ad vermenizi, kapatmanızı ve daha sonra kaldığınız yerden devam etmenizi sağlayacak.

Google, Chrome’un güvenlik ve performans güncellemelerinin bu hafta yayınlanacağını söylüyor. Ancak kaydedilen sekme grupları “önümüzdeki birkaç hafta içinde” gelecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir