TMSF uyardı: Lüks araç ihalesi dolandırıcılarına dikkat

AA

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), 22 Şubat’ta ihalesi gerçekleştirilecek lüks araçların satışı öncesinde bilgilendirme mesajı yayınladı.

TMSF, 22 Şubat’ta ihalesi gerçekleştirilecek lüks araçların satışına aracılık yapabileceğini iddia eden dolandırıcılara karşı vatandaşları bir kez daha uyardı.

TMSF, geçen günlerde duyurusunu yaptığı ve içinde lüks araçların da olduğu ihalelerin, şartnamesine göre engeli olmayan herkesin katılımına açık olduğunu kaydetti.

Kurum adı ve logosunu kullanıyor

TMSF, düzenlediği lüks ihalesi sebebiyle kurum adı ve logosu kullanılarak vatandaşların kandırılmaya çalışıldığına yönelik ihbarlar üzerine açıklamada bulundu.

“Kimse satışa aracılık yapamaz”

TMSF, bir kamu kurumu olarak ilgili mevzuat çerçevesinde satışlar gerçekleştirdiğini, bunların da şeffaflık ilkesine uygun olduğunu vurgulayarak hiç kimsenin bu satış işlemlerine aracılık yapamayacağını bildirdi.

“Çantacı, aracı ve komisyonculara dikkat”

TMSF Kurumsal İletişim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, kamuoyunda “çantacı, aracı, komisyoncu” gibi isimlerle tanımlanan şahıslara karşı dikkatli olunması gerektiği, duyurusu yapılmadan, çok düşük bedellere araç alınmasının mümkün olmadığı vurgulandı.

İhale 22 Şubat’ta

22 Şubat tarihinde saat 10.00’da TMSF binasında yapılacak ihalede Bentley, Porsche, Mercedes ve Land Rover başta olmak üzere çeşit marka ve modelde 19 araç satışa çıkarılacak.

Bilgiler kurumun sitesinde yer alıyor

TMSF, bütün ihale bilgilerine kurumun internet adresi olan üzerinden erişilebileceğini kaydetti.

Haber Kaynağı: Anadolu Ajansı (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir