İsrail vahşeti tarihe geçecek! Katledilen 114 gazeteci anılacak

  • Haber7

Filistin Dayanışma Platformu, Gazeteciler ve Diploması Komisyonu, İletişim Platformu, Medya İşçi Sendikası ile yurttan ve dünyanın dört bir yanından gazeteciler, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü vesilesiyle Gazze’deki katledilen gazetecileri gündeme getirmek için hafta boyunca etkinlikler düzenlemeye devam ediyor.

GAZZE’YE ÖZGÜRLÜK KONFERANSLARI

Ankara Filistin Dayanışma Platformu tarafından “Gazze’de İsrail’in Gazeteci Katliamı ve Basın Özgürlüğü Sorunu” konulu “Gazze’ye Özgürlük” konferansları düzenlenecek.

Gazeteci Yazar Serdar Arseven ile Gazeteci Yazar Fadime Özkan’ın moderatörlüğünde gerçekleşecek oturumlarda siyonist İsrail tarafından Gazze’de katledilen 114 gazeteci anılacak.

13 Ocak Cumartesi (Yarın) saat 13.00’da başlayacak olan konferanslar, ÖNDER’in Ankara temsilciliğinde gerçekleşecek.

İSRAİL VAHŞETİ BU FOTOĞRAFLARLA TARİHE GEÇTİ

Etkinlikler dizisinde işgalci İsrail’in katliamlarının tarihe geçen fotoğrafları bulunuyor. 13-16 Ocak tarihlerinde ÖNDER Ankara ve 17-21 Ocak Memur-Sen Genel Merkezi’nde “Gazze Soykırımına Gazeteci Gözüyle Bakmak” isimli fotoğraf sergisiyle İsrail vahşeti dünyaya duyurulacak.

ETKİNLİK PROGRAMLARI İÇİN BASIN AÇIKLAMASI

Geçtiğimiz günlerde etkinlik programı hakkında açıklama yapan Filistin Dayanışma Platformu Diploması ve Basın Komisyonu Üyesi İsmail Mansur Özdemir, İsrail’in gazetecileri hedef gözeterek katlettiğini ifade etti.

İsrail 7 Ekim sonrasında artırdığı saldırı ve vahşette korkunç düzeylere ulaştı. Savaşın başından itibaren Hamas medya ve enformasyon unsurları başta olmak üzere uluslararası medyanın olağanüstü gayretleri de bu vahşeti dünyaya duyurmak için muazzam bir çaba içinde” diyen Özdemir sözlerini şöyle sürdürdü:

Filistin Dayanışma Platformu’nun başta Ankara ve İstanbul’daki eylemler olmak üzere bir dizi faaliyetle İsrail’in soykırımını gündemde tuttuğunu, yüzbinlerin katıldığı eylemlerin dünya çapında ses getirdiğini vurgulayan Özdemir, şöyle devam etti:

“UNUTTURMAYACAĞIZ!”

İsrail’in bir yandan soykırım yaparken diğer yandan da her zaman olduğu gibi algıları şekillendirmeye çalıştığını ancak bunda başarısız olduğunu hatırlatan Filistin Dayanışma Platformu İcra Kurulu Üyesi Ali Dalaz da şunları söyledi:

‘BÜTÜN MESLEKTAŞLARIMI BEKLİYORUM’

Platforma, destek veren Medya İletişim Merkezi Koordinatörü Gazeteci Yazar Serdar Arseven de “Bütün meslektaşlarımı eylemlere davet ediyorum. Bu sadece orada şehit edilen, katledilen meslektaşlarımızın değil, onların ailelerinin değil, bütün insanlığın görevidir. Kısmetse etkinliklere birçok meslektaşımızla birlikte katılıyoruz.” dedi.

“SADECE GAZETECİLER DEĞİL AİLELERİ DE ÖLDÜRÜLÜYOR”

Etkinlikler hakkında konuşan Gazeteci Tayyar Tercan da, 7 Ekim’den bu yana Gazze’de 114 gazetecinin İsrail tarafından hedef gözetilerek katledildiğini söyledi.

Yaklaşık 60 milyon insanın öldüğü ve 2820 gün süren 2. Dünya Savaşı’nda 69 gazetecinin öldüğünü belirten Tercan, “Terör örgütü İsrail, 98 günde 112 gazeteci öldürdü ve bu sayı her geçen gün artmaya devam ediyor. İsrail, susturmak için sadece gazetecileri öldürmüyor, akıl almaz bir vahşilikle gazetecilerin ailelerini de hedef alıyor.” dedi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir