Iraklı iş insanına Türkiye’de dolandırılma şoku: Ucuz kozmetik ürünü almayı beklerken 300 bin dolardan oldu

2021 yılında İstanbul’da düzenlenen bir kozmetik fuarına katılmak üzere Türkiye’ye gelen Iraklı iş insanı Ali Kadim, kendilerini kozmetik ürünleri üreten firma yetkilisi olarak tanıtan biri kadın iki kişiyle tanıştı.

Ali Kadim’i, uygun fiyata kozmetik ürünler sattıkları konusunda ikna ederek bir kozmetik fabrikasına götüren kişiler, burada Ali Kadim’e kozmetik ürünleri göstererek, sözlü anlaşma yaptı.

Ali Kadim, ülkesine döndükten sonra dolandırıcılar tarafından defalarca telefonla arandı, ardından da ürünleri almak üzere 2022 yılında tekrar Türkiye’ye geldi.

Ali Kadim’e telefon üzerinden fotoğraflar göndererek, kozmetik ürünlerin yüklü olduğu tırların Irak’a doğru yola çıktığı yönünde bilgiler vererek ikna etti. Ali Kadim, dolandırıldığından habersiz bir şekilde dolandırıcılara yaklaşık 300 bin dolar para gönderdi.

Ülkesine dönen iş insanı, ürünler kendisine bir hafta boyunca ulaşmayınca dolandırıcılara telefonla ulaşmaya çalıştı. Dolandırıcılara ulaşamayan Ali Kadim, Mayıs 2022’de tekrar Türkiye’ye gelerek şahıslardan şikâyetçi oldu.

Ali Kadim, iddiaya göre savcılığa yeteri kadar delil sunamadığı için soruşturmada takipsizlik kararı verildi.

Takipsizlik kararının ardından avukata giden Ali Kadim, avukatı aracıloğıyla takipsizlik kararına itiraz etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir