Filistinli doktor, Cibaliye kampından getirilen cansız bedenlerin arasında basın toplantısı düzenledi

Filistinli doktor, İsrail’in Cibaliye Mülteci Kampı’na düzenlediği saldırıda hayatını kaybeden sivillerin cansız bedenlerinin arasında basına açıklama yaptı.

KAMPTAKİ 20 EV YERLE BİR OLDU

İsrail, dün akşam saatlerinde Gazze Şeridi’nde bulunan Cibaliye Mülteci Kampı’nı vurdu. Filistin İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, saldırı sonucu kamptaki 20 evin yıkıldığı belirtildi.

BASIN TOPLANTISI KATLİAMI GÖZLER ÖNÜNE SERDİ

Beyt Lahya’daki Endonezya Hastanesi’ne getirilen cansız bedenler kefenlere sarılı halde koridorlara bırakılırken, birçok yaralıya da koridorlarda ve hastane girişinde müdahale edildi. Hastanenin Başhekimi Atef el-Kahlout’un saldırıyla ilgili düzenlediği basın toplantısını cenazelerin arasında yapması, İsrail’in gerçekleştirdiği katliamı gözler önüne serdi.

DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ’NE ÇAĞRI YAPTI

Kahlout, saldırıda 400’den fazla kişinin öldüğünü ve yaralandığını belirterek, ilaç ve tıbbi malzemelerin tükenmek üzere olduğunu, jeneratörler için iki günlük yakıt kaldığını ifade etti. Birçok yaralı ve hastanın hayatının risk altında olduğunu vurgulayan Kahlout, Dünya Sağlık Örgütü ile insan hakları örgütlerine savunmasız Filistin halkına yönelik saldırıların durdurulması, mümkün olan en kısa sürede tıbbi malzeme ve yakıt sağlanması çağrısında bulundu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir