CHP Manisa İl Başkanı Özalper: ‘Adaylarımızı 13 Ocak’ta Özgür Özel’in katılımıyla tanıtacağız’

CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper, il başkanlığında basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısına; CHP Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferdi Zeyrek, CHP Yunusemre Belediye Başkan Aday Adayı Semih Balaban, CHP Şehzadeler Belediye Başkan Adayı Gülşah Durbay, CHP Yunusemre İlçe Başkanı Av. Mehmet Arslan, CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Av. Mert Özkösemen katıldı.

CHP Manisa İl Başkanı İlksen Özalper, “Genel Başkanımız Özgür Özel’in desteklediği adayın kaybettiği gibi mesnetsiz yorumlarla karşılaşıyoruz. Ancak bu yorumları yapanlar bilsin ki biz biriz ve beraberiz” diye konuştu.

İlksen Özalper, şunları söyledi:

“Geçtiğimiz hafta sonu yapılan ön seçimde, anket sonrası birbirine çok yakın iki adayımız ön seçime girdiler. Semih Balaban ve Devrim Balı ön seçime katıldılar. Sandığın ne kadar önemli olduğunu ön seçimde bir kez daha gördük. Ön seçimde sandıktan çıkan önceki İl Başkanımız Semih Balaban’ı tebrik ediyorum. Kamuoyunda birkaç gündür doğru olmayan birtakım iddialarla karşı karşıya kaldık. Hem yerel hem de ulusal basında farklı yorumlara sebep olan çeşitli bilgiler yer alıyor. Genel Başkanımız Özgür Özel’in desteklediği adayın kaybettiği gibi mesnetsiz yorumlarla karşılaşıyoruz. Ancak bu yorumları yapanlar bilsin ki biz biriz ve beraberiz. Biz birlik, beraberlik, barış içerisinde hep birlikte CHP’nin altı oklu bayrağını bütün belediyelerimize dikebilmek için canla başla çalışacağız. Birlikte ve beraber en iyisini yapacağız.

Aramızda asla ve asla aday destekleme veya herhangi bir adaya daha fazla ilgi gösterme gibi bir durum olmadı, olmayacak da. Bu konuda her zaman tarafsız kaldık. Sayın Genel Başkanımız başta olmak üzere, il başkanlığı, il yöneticilerimiz olarak tarafsızlığımızı sonuna kadar koruduk. Çünkü bizim için asıl olan şey kavgaları bitirip hep birlikte yol alabilmek. Asıl amacımız başta büyükşehir olmak üzere, Şehzadeler ve Yunusemre Belediyelerimize partimizin bayrağını dikebilmek. Büyükşehir olmak üzere ilçe belediyelerimizin hak ettiği şekilde yönetilmesini sağlamak istiyoruz. Biz, Manisa olarak artık Türkiye’nin en pahalı suyunu içmek istemiyoruz. Manisa ile ilgili çok güzel projelerimiz var ve bu projelerimizi en kısa zamanda kamuoyuyla paylaşacağız. 13 Ocak tarihinde ilimizde büyükşehir belediyesi olmak üzere tüm belediye başkan adaylarımızın katılacağı, Sayın Genel Başkanımız Özgür Özel’in de katılacağı bir aday tanıtım toplantısı yapacağız.”

‘ÖZGÜR ÖZEL İNCE ELEDİ VE SIK DOKUDU’

Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ferdi Zeyrek ise şöyle konuştu:

“Bizim birlik ve beraberliğimize CHP olarak dışarıdan herhangi bir kimsenin yorum yapması bizi oldukça üzüyor. Artık adaylarımızla birlikte, hep birlikte beraberlik içinde sahadayız. Genel Başkanım aday belirleme sürecinde çok ince eledi ve sık dokudu. Genel Başkanımızın ilk günden, ‘7 farklı anket şirketiyle anketler yapılacak. Bu anketlerde birbirine yakın çıkan adaylar olursa ve bunlardan kadın olanı bizim adayımızdır. Ya da birbirine yakın çıkan kişiler olursa bunları da örgütümüz içinde sandığa sokacağız’ diye bir sözü vardı. Bunun tek amacı vardı, hem örgütün istediği hem halk tarafından kabul görmüş kazanacak adayın belirlenmesiydi. Bu ölçüde Şehzadeler ilçemizde, Gülşah Durbay; Yunusemre ilçemizde ise Semih Balaban belediye başkan adayımız oldu. Ama diğer aday adaylarımıza asla ne bir kırgınlık ne de bir küskünlük olacak. Olmaması için diğer aday adaylarımızla el birliğiyle yürüyoruz. Salihli ilçemizde de Mazlum Nurlu örgütümüz tarafından belediye başkan adayı olarak belirlendi.

‘BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİ KAZANACAĞIZ’

Biz bu seçimi kazanmak istiyoruz. Bu seçimi kazanacak tüm güce sahibiz. Şunu bilsinler ki bu seçimlerde hiç olmadığı kadar birlikteyiz. Parti içindeki küskünlükler hiç olmadığı kadar minimum seviyede. Herkes birlikte ve el ele. Kazanmak için gücümüzü, örgütümüzün birliğinden alacağız. 17 ilçemizdeki belediye başkan adaylarımız hem parti örgütümüz hem halkımız tarafından doğru olarak belirlenmiş adaylar. Biz ilçelerde de çok güçlüyüz. Biz yüzde 48 oyla büyükşehir belediyesini kazanacağız. Bu konuda önce adaylarımız, sonra örgütümüz ve ardından halkımızla birlikte hareket edeceğiz. Ben büyükşehir belediye başkan adayı olarak Manisa Merkez ve gerekse ilçelerimizdeki bütün sorunları biliyorum. Bu sorunların çözümlerini de biliyorum. Önümüzdeki günlerde bu sorunların çözümlerine yönelik projelerimi kamuoyuyla paylaşacağım. Manisa’nın kangren olan yaralarına çözüm olan projelerimizi halkımızla paylaşacağım. Biz halkın her yerinde ve her kesimindeyiz. Halkımızın sorunları, dertleri bizim sorunumuz ve derdimizdir. İnsanlara dokundukça ve kendimizi anlattıkça kar topunun büyüyeceğine inanıyoruz.

‘CENGİZ ERGÜN HALKTAN KOPUK BİR KİŞİ, ZORLU BİR RAKİP OLAMAZ’

31 Mart akşamı, başta büyükşehir olmak üzere ilçelerimizde halkın güven oyunu alarak bu emanet koltuğu 5 yıllığına taşıyacak kişiler olarak Manisa’da yeni bir dönem başlatacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Birlik ve beraberliğimizde asla sıkıntımız yok. Bizim şu anki gücümüzü görenler, sanki parti içerisinde bir sıkıntı varmış gibi dedikodu yaymaktan artık vazgeçsinler. Biz bu dedikodulara asla izin vermeyeceğiz. Cengiz Ergün’ün çok zorlu bir rakip olduğuna inanmıyorum. Halktan kopuk bir kişi, zorlu bir rakip olamaz. Belediye demek, halk demektir. Ben öncelikle halk için çalışacağım, halkımla birlikte olacağım. Manisa’da yaşayan herkes benim paydaşımdır. Tarihin bu kadar içerisinde olan Manisa’nın turizmden nasıl nasibini almadığını anlayamıyoruz. Bunun nedeni, turizm için kaygılanmayan bir başkandır. Manisa’ya yeni bir başkan gerekiyor, güçlü Manisa’yı birlikte yaratmamız gerekiyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir