ASUS Zenfone 11 Ultra sızdırılan özellikleriyle gündemde

ASUS’un Zenfone serisi, pazarda kompakt bir amiral gemisi olarak biliniyor. Tayvan merkezli markanın, Zenfone 11 ve Zenfone 11 Ultra olarak adlandırılan yeni nesil Zenfone cihazları üzerinde çalıştığı söyleniyor. Zenfone 11 Ultra, Bluetooth SIG ve SDPPI sertifikasyon sitelerinde görüldü. Şimdi ise Zenfone 11 Ultra’nın sızdırılan görüntüleri ve özellikleri ortaya çıktı.

Bir Reddit kullanıcısı, Zenfone 11 Ultra’nın son yazılımında ROG Phone 8’de görüntülerini tespit etti. Sızdırılan görüntüler ve özellikler, cihazın birkaç değişiklikle ROG Phone 8’in yeniden markalanmış bir versiyonu olabileceğini öne sürüyor. Eğer bu gerçekleşirse, Tayvan merkezli marka, standart bir Zenfone 11 varyantı olmadıkça, kompakt amiral gemisi etiketinden uzaklaşmış olacak.

ASUS Zenfone 11 Ultra sızdırılan özellikleriyle gündemde

Sızdırılan görüntüler, Zenfone 11 Ultra’yı ROG Phone 8 ile aynı tasarıma sahip olarak gösteriyor. Düz bir çerçeve ve siyah renkli bir kamera modülüne sahip. Arka panelde bazı diyagonal çizgiler bulunuyor ve cihaz, Gökyüzü Mavisi, Yeşil, Çöl Kızılı, Ebedi Siyah ve Sisli Gri renk seçeneklerinde görülüyor. Telefonun üzerinde herhangi bir ROG markası bulunmuyor. Perakende kutusunun sızdırılan görüntüsü, ASUS Zenfone 11 Ultra adını doğruluyor.

Reddit kullanıcısı, Zenfone 11 Ultra’nın özellik listesini de paylaştı. 6.78 inçlik Samsung AMOLED ekran, 2,400 x 1,080 piksel çözünürlük ve 144Hz LTPO yenileme hızı ile geleceği belirtiliyor. Yenileme hızı, ROG Phone 8 serisinde bulunan 165Hz’den düşük. Optik açıdan, akıllı telefonun 50MP Gimbal OIS sensörüne, 13MP ultra geniş açılı ve 32MP telefoto lensine sahip olacağı iddia ediliyor.

Kaputun altında, Zenfone 11 Ultra’nın Snapdragon 8 Gen 3 SoC ile donatılacağı, 16GB RAM ve 512GB depolama alanı ile eşleştirileceği belirtiliyor. 5,500mAh batarya birimi, 65W kablolu ve 15W kablosuz şarj desteği ile desteklenecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir