13 İstanbul ilçe başkanı DEVA Partisi’nden istifa etti

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun İstanbul’da bazı DEVA Partili ilçe başkanlarıyla görüşmesinin ardından DEVA’lı 13 il başkanı partisinden istifa etti.

İSTİFALARIN PERDE ARKA PLANINDA NELER YAŞANDI?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hafta sonu DEVA Partili 13 ilçe başkanı ile görüştü. CHP Milletvekili Mustafa Sarıgül’ün aracılığıyla yapıldığı öğrenilen görüşmede Kılıçdaroğlu’nun aralarında DEVA Partisi İstanbul’un Esenyurt, Bağcılar, Esenler, Fatih, Sancaktepe, Küçükçekmece, Zeytinburnu, Sultanbeyli, Beylikdüzü, Silivri’nin de bulunduğu 13 ilçe başkanlarıyla bir araya geldi. Görüşme fikri DEVA Partili ilçe başkanların talebi doğrultusunda ortaya çıktı.

ALİ BABACAN’LA İPLERİ KOPARAN ‘NİŞAN’ DETAYI

DEVA Parti yetkililer, görüşme teklifinin 10 ilçe başkanı tarafından Kılıçdaroğlu’na iletildiğini, Kılıçdaroğlu’nun da olumlu yanıt verdiğini anlattı. Edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu ile görüşen 10 ilçe başkanı kısa süre önce Ankara’da DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile bir toplantı yaptı. Ancak Babacan’ın toplantıda sırasında “bir nişana gitmem gerekiyor” diyerek terk ettiği ileri sürüldü.

Ankara’da yapılan toplantıların ardından “beklenen muhatabı bulamadıkları ve doğru bir adım atılmadığını”nı düşünen ilçe başkanları, toplu halde bir partiye geçmek için çalışmaya başladılar. DEVA Partili seçmene en yakın partinin CHP olduğu düşüncesinden hareketle Kılıçdaroğlu ile görüşme talep edildi. Talebe dönüşün olumlu olmasının ardından görüşme gerçekleşti.

GÖRÜŞMEYE GİDENLER ADAY GÖSTERİLMEYENLER

Kılıçdaroğlu ile görüşmeye giden ilçe teşkilatının 14 Mayıs seçimlerinde İstanbul’da milletvekili adayı olmak isteyen ancak genel merkez tarafından aday gösterilmeyenlerin yoğunlukta olduğunun altı çizildi.

GÖRÜŞME İSTANBUL’DA GERÇEKLEŞTİ

DEVA Partili 13 ilçe başkanının CHP’ye katılma görüşmesi İstanbul Esenyurt ilçesinde gerçekleşti. DEVA Partisi Esenyurt İlçe Başkanı Halis Kahirman’a ait inşaatın ofisinde yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir